Dernekpazarı İlçe Müftülüğü Resmi Web Sitesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

SOSYAL MEDYA

KUR'AN-I KERİM

HADİS-İ ŞERİF


DUALAR

Dua

İLMiHAL

DİYANET TV


DİYANET RADYO

DİYANET KURAN RADYO

KUR'AN ÖĞRENİYORUM

MEVZUAT

MEVZUAT

EHYS Sistemi

EHYS

DİBBYS

DİBBYS
Falkozlu Ahmet Hoca' nın Hanımı Ebediyete Uğurlandı

Falkozlu Ahmet Hoca' nın Hanımı Ebediyete Uğurlandı

Tarih 01 Temmuz 2010, 21:22 Editör

Arsin Yeşilyalı (Falkoz) Kuran Kursu Hocalarından Ahmet ÖZDEMİR Hoca'nın Hanımı Vefat Etti.Cenazesi bugün Falkoz Merkez Camiinde öğle namazına....

 
 
 
      Arsin Yeşilyalı  (Falkoz) Kuran Kursu Hocalarından  Ahmet ÖZDEMİR  Hoca'nın Hanımı Vefat Etti.Kalp krizi sonucu vefat ettiği bildirilen merhume Fatma hanımın cenazesi  01.07.2010 Perşembe öğle namazına müteakib Yeşilyalı  (Falkoz) Merkez Camiinde kılınarak aile mezarlığında defnedil. Ahmet Hoca'nın sevenleri ve meslektaşları kendilerini bu acılı gününde yalnız bırakmadılar. Duygulu ve ihlaslı bir cemaatın iştirakı ile ebediyete uğurlanan merhume Fatma hanım yıllarca Kur'an'a  hizmet etmenin ve hizmet eden bir zatın eşi olmanın onurunu yaşadı.
     
 
        Öğle namazından önce camide Trabzon İl müftüsü Veysel ÇAKI vaaz etti. Ahmet ÖZDEMİR hocamızdan her meslektaşımızın alacağı çok çok önemli derslerin olduğunu ifade etti. Ayrıca Kurana, namaza, mukaddesata,vatana, millete, ırz ve namus değerlerimize düşmanlık edenlerin bilerek veya bilmeyerek terörün ekmeğine yağ sürdüklerini üzerine basa basa kulaklara ve ruhlara adeta kazıdı.Namazı da kıldırdı. Cenazenin tezkiyesini Araklı Müftüsü İlyas ÖZTEL yaptı ve namazı emekli İ.Hatiplerden Araklı'lı İsmail Efendi Hoca kıldırdı. Cenaze Yolüstü (hara) köyünde aile mezarlığında defnedildi. Defin esnasında Kuran hatmi şerifi okundu ve duasını Müftü Paşa BEKTAŞ yaptı.
 
 
       Cenaze duyulup defnedilinceye dek Arsin Kaymakamı Ercan ÇİÇEK Ahmet Hocayı yalnız hiç bırakmadı denecek kadar ilgilenmesi dikkatlerden kaçmadı. Bu vesile ile değerli Kaymakamımıza gösterdiği bu hassasiyetten dolayı Diyanet camiası olarak müteşekkiriz. Sağolsun varolsun. İlçe Müftümüz Abdullah AKSOY, Çaykara Müftüsü Paşa BEKTAŞ da Hocamızı yalnız bırakmadılar.
       Trabzon Belediye Başkanı ve  ilde görev yapmış Müftülerden Raif KORKMAZ ve Nuri GÜNEŞ Hocalar ve ilçe müftüleri ve meslektaşları da acıları paylaşanlar arasında idiler.
 
      Bu vesile ile merhumeye Yüce Allah'dan rahmet başta değerli hocamız Ahmet ÖZDEMİR ve aile efradına sabırlar, metanetler ve salih uzun ömürler dileriz.
 
 
 
 
 

Bu haber 2485 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kaymakamlık Bayramlaşma Proğramı

Kaymakamlık Bayramlaşma Proğramı İlçemiz kaymakamlığınca Ramazan Bayramı nedeniyle , bayramlaşma proğramı planlandı.

İlçe Müftümüz'den Köprübaşı'nda Konferans

İlçe Müftümüz'den Köprübaşı'nda  Konferans Köprübaşı İlçe Müftülüğümüzce düzenlenen Kutlu Doğum Haftası Konferansına mütevazi bir katılım oldu. İlçe Müftümüz ...

BİMER


HAFTANIN HUTBESİ

NAMAZ

NAMAZ VAKİTLERİ


DİB Tüm Duyurular

Diyanet Tüm Duyurular

MOBİL UYGULAMALAR

MOBİL UYGULAMALAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Dernekpazarı İlçe Müftülüğü Resmi Web Sitesi
Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu | Soru Cevap Yönetimi  | Ziyaretçi Defteri Yönetimi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi