Dernekpazari İlçe Müftülüğü Resmi Web Sitesi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

DUYURULAR

DUYURU
2015 YILI UMRESİ
Başkanlığımız 2014 yılı Umre Organizasyonu sona ermiştir.

2014-2015 Yılı Umre Programı (umre turları, tarihleri ve ücretleri) Kasım 2014 ayı içerisinde ilan edilecektir.

Umreye ilk gidiş tarihleri ise tahmini Aralık 2014 ayı ortalarına planlanmaktadır. Gelişmeler etraflı olarak buradan ilan edilecektir. Tüm ilgilenen kardeşlerimize duyurulur.

Personelin Dikkatine

2015 Yılı UMRE Görevli Müracaatları ile ilgili bilgiler Müftülükten alınabilir.

Muharrem Ayımız ve Aşura Günümüz Mübarek Olsun

HABER ARA


Gelişmiş Arama

KUR'AN-İ KERİM PORTALI

http://kuran.diyanet.gov.tr/

EHYS Portalı


HADİS-İ ŞERİF

www.trabzonmuftulugu.gov.tr/

Namaz Vakitleri

Falkozlu Ahmet Hoca' nın Hanımı Ebediyete Uğurlandı

Falkozlu Ahmet Hoca' nın Hanımı Ebediyete Uğurlandı

Tarih 01 Temmuz 2010, 21:22 Editör

Arsin Yeşilyalı (Falkoz) Kuran Kursu Hocalarından Ahmet ÖZDEMİR Hoca'nın Hanımı Vefat Etti.Cenazesi bugün Falkoz Merkez Camiinde öğle namazına....

 
 
 
      Arsin Yeşilyalı  (Falkoz) Kuran Kursu Hocalarından  Ahmet ÖZDEMİR  Hoca'nın Hanımı Vefat Etti.Kalp krizi sonucu vefat ettiği bildirilen merhume Fatma hanımın cenazesi  01.07.2010 Perşembe öğle namazına müteakib Yeşilyalı  (Falkoz) Merkez Camiinde kılınarak aile mezarlığında defnedil. Ahmet Hoca'nın sevenleri ve meslektaşları kendilerini bu acılı gününde yalnız bırakmadılar. Duygulu ve ihlaslı bir cemaatın iştirakı ile ebediyete uğurlanan merhume Fatma hanım yıllarca Kur'an'a  hizmet etmenin ve hizmet eden bir zatın eşi olmanın onurunu yaşadı.
     
 
        Öğle namazından önce camide Trabzon İl müftüsü Veysel ÇAKI vaaz etti. Ahmet ÖZDEMİR hocamızdan her meslektaşımızın alacağı çok çok önemli derslerin olduğunu ifade etti. Ayrıca Kurana, namaza, mukaddesata,vatana, millete, ırz ve namus değerlerimize düşmanlık edenlerin bilerek veya bilmeyerek terörün ekmeğine yağ sürdüklerini üzerine basa basa kulaklara ve ruhlara adeta kazıdı.Namazı da kıldırdı. Cenazenin tezkiyesini Araklı Müftüsü İlyas ÖZTEL yaptı ve namazı emekli İ.Hatiplerden Araklı'lı İsmail Efendi Hoca kıldırdı. Cenaze Yolüstü (hara) köyünde aile mezarlığında defnedildi. Defin esnasında Kuran hatmi şerifi okundu ve duasını Müftü Paşa BEKTAŞ yaptı.
 
 
       Cenaze duyulup defnedilinceye dek Arsin Kaymakamı Ercan ÇİÇEK Ahmet Hocayı yalnız hiç bırakmadı denecek kadar ilgilenmesi dikkatlerden kaçmadı. Bu vesile ile değerli Kaymakamımıza gösterdiği bu hassasiyetten dolayı Diyanet camiası olarak müteşekkiriz. Sağolsun varolsun. İlçe Müftümüz Abdullah AKSOY, Çaykara Müftüsü Paşa BEKTAŞ da Hocamızı yalnız bırakmadılar.
       Trabzon Belediye Başkanı ve  ilde görev yapmış Müftülerden Raif KORKMAZ ve Nuri GÜNEŞ Hocalar ve ilçe müftüleri ve meslektaşları da acıları paylaşanlar arasında idiler.
 
      Bu vesile ile merhumeye Yüce Allah'dan rahmet başta değerli hocamız Ahmet ÖZDEMİR ve aile efradına sabırlar, metanetler ve salih uzun ömürler dileriz.
 
 
 
 
 

Bu haber 1613 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yerel Haberler

Atatürk Törenlerle Anıldı

Atatürk Törenlerle Anıldı Gazi Mustafa Kemal Atatürk 76. ölüm yıldönümünde törenlerle anıldı.

İl Müftümüz İlk Hac Kafilesini Uğurladı

İl Müftümüz İlk Hac Kafilesini Uğurladı Hacı adayları için İl Müftülüğümüz tarafından hava limanında -Hacı Uğurlama Töreni- düzenlendi.İl Müftümüz :Hacının...
Toplumsal Duyarsızlığımıza Bir de Böyle !21 Şubat 2012

EN POPÜLER GALERİLER

Kabeden Canlı Yayın

http://www.diyanet.gov.tr/Mekkeden-canli-yayin

FAALİYETLERİMİZDEN

Dernekpazari İlçe Müftülüğü Resmi Web Sitesi
Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu | Soru Cevap Yönetimi  | Ziyaretçi Defteri Yönetimi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi